Háztartási vízkezelés

A vízkezelés ideális megoldása egy háztartásban:

  1. A bejövő víz szűrése mechanikus szűrővel. Ezzel megtisztítjuk a vizet a lebegő szennyeződésektől, rozsdától és uszadékoktól.
  2. Elágaztatunk egy ivóvíz ellátásra szolgáló vezetéket.
  3. Az ivásra szánt vízen kívül a többit rávisszük a vízlágyító berendezésre. A vízlágyítót úgy állítjuk be, hogy teljes egészében megkösse a keménységet okozó ionokat.
  4. A vízlágyító berendezés után ágaztatjuk el a vízvezetéket a felhasználási helyekre. Pl. boiler, kazán, mosógép, csapok, wc, stb.
  5. Az ivásra szánt vizet ivóvíz tisztítóval megtisztítjuk a zavaró íz- és szaganyagoktól, a nem odavaló anyagoktól, szennyeződésektől. Egy jó ivóvíz tisztítóval házilag olyan tisztaságú vizet lehet előállítani, mint egy buborékmentes ásványvíz.

Emberi fogyasztásra hidegen – ivóvízként, szódavíz készítésre, limonádé készítésre, stb. – az ivóvíz tisztítóval kezelt víz az ajánlott. Melegen felhasználva – kávé-, tea-, leves főzésre – a lágy víz az ajánlott.

Amennyiben ez az ajánlott metódus megvalósítható, akkor a lehető legtöbbet tesszük az egészséges, környezetbarát és gazdaságos vízhasználat érdekében.

Mitől kemény a víz?

A természetben előforduló vizekben sokféle oldott ásványi anyagot találunk. Ezek az ásványi anyagok a különböző célú felhasználások során kellemetlenséget, zavart vagy akár kárral járó problémát is okozhatnak. Ezek közül a leggyakoribb az un. keménység, amelyet a vízben levő kalcium- és magnézium sók okoznak, melyek a vízből kiválva bármilyen felületre lerakódnak és ezzel ott vízkő képződik. A vízkő lerakódása esztétikai problémát okoz a látható felületeken: csempén, tükrön, zuhanykabinon, stb., valamint működési zavar léphet fel a vízzel dolgozó gépeknél: mosógép, kazán, mosogatógép, csaptelepek, stb.

Mivel tudunk védekezni a vízkő ellen?

Amikor a vízkő már lerakódott, csak agresszív savas oldószerekkel tudjuk eltávolítani. Ennek az lehet a velejárója, hogy a savak a vízkő alatti ép felületeket is károsítják. Legjobb megoldás a megelőzés, védekezés a vízkő kialakulása ellen. Ennek leghatékonyabb módszere a vízlágyítás, amikor a vízben levő keménységet okozó kalciumot és magnéziumot „kicseréljük” keménységet nem okozó nátriumra. Ezzel megelőzzük, hogy vízkő tudjon képződni.

Kínálatunkban többféle méretű kabinetes vízlágyító szerepel, 8-32 liter gyantatöltettel, a vásárló igényeinek megfelelően. Vezérlőfejekből is különböző típusok állnak rendelkezésre.

A kínálatunkban szereplő termékek bemutatótermünkben megtekinthetők, ingyenes tanácsadással állunk az érdeklődők rendelkezésére.